پاورپوینت درباره ارائه شفاهی
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی: Powerpoint
نوع فایل: ppt (قابل ويرايش و آماده پرينت)
تعداد اسلاید: 41 اسلاید
قسمتی از متن فایل دانلودی
فصل چهارم : ارائه شفاهی
4-1: تعريف
4-2: خصوصيات
4-3: انواع
4-3-1: خصوصيات سخنرانی عمومی
4-3-2: خصوصيات کلی تدريس
4-3-3: خصوصيات سخنرانی علمی-فنی
4-4: امکانات ارائه شفاهی
4-5: سخنرانی علمی-فنی
4-5-1: ساختمندی
4-5-2: خصوصيات سخنران علمی-فنی
4-5-3: زمان سخنرانی علمی-فنی
4-5-4: مکان سخنرانی علمی-فنی
4-5-5: آماده سازی سخنرانی علمی-فنی
4-5-6: شيوه سخنرانی علمی-فنی
انواع
انواع ارائه شفاهي عبارتند از:
سخنراني عمومي
تدريس
سخنراني علمي- فني
قرائت نثر و شعر
خصوصيات سخنراني عمومي
معمولاً از امکانات ديداري و شنيداري استفاده نمي شود.
انفرادی
حدود نيم ساعت و گاه بيشتر
ارائه کننده بايد با آيين سخنوري آشنا باشد.
شخصيت سخنران و رفتار او تاثير در موفقيت يا عدم موفقيت سخنراني
محتوا تابع مناسبت است.
وضع روحي - عاطفي، احساسي مخاطب در اين نوع ارائه عامل مهمي است (شرايط زمانی و مکانی)
خصوصيات تدريس (ارائه تعليمی)
معمولاً از امکانات شنيداري و ديداري ساده استفاده مي شود.
هدف اصلي آموزش
ارائه کننده بايد شيوه تدريس را بداند.
بر اساس يک طرح درس مشخص
معمولاً مخاطبين اطلاع چنداني از موضوع ندارند.
مخاطبين موظف به رعايت آداب خاصي هستند.
مخاطبين ملزم به دريافت هستند.
کسب اطمينان از انجام فراروند دريافت و درک بسيار مهم است.
حتماً بايد با کنترل کيفي و کمي دقيق انجام شود.
مخاطبين از نظر دانش و آگاهي در موضوع ارائه، معمولاً هم سطح و زير سطح ارائه کننده هستند.
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی: Powerpoint
نوع فایل: ppt (قابل ويرايش و آماده پرينت)
تعداد اسلاید: 41 اسلاید
قسمتی از متن فایل دانلودی
فصل چهارم : ارائه شفاهی
4-1: تعريف
4-2: خصوصيات
4-3: انواع
4-3-1: خصوصيات سخنرانی عمومی
4-3-2: خصوصيات کلی تدريس
4-3-3: خصوصيات سخنرانی علمی-فنی
4-4: امکانات ارائه شفاهی
4-5: سخنرانی علمی-فنی
4-5-1: ساختمندی
4-5-2: خصوصيات سخنران علمی-فنی
4-5-3: زمان سخنرانی علمی-فنی
4-5-4: مکان سخنرانی علمی-فنی
4-5-5: آماده سازی سخنرانی علمی-فنی
4-5-6: شيوه سخنرانی علمی-فنی
انواع
انواع ارائه شفاهي عبارتند از:
سخنراني عمومي
تدريس
سخنراني علمي- فني
قرائت نثر و شعر
خصوصيات سخنراني عمومي
معمولاً از امکانات ديداري و شنيداري استفاده نمي شود.
انفرادی
حدود نيم ساعت و گاه بيشتر
ارائه کننده بايد با آيين سخنوري آشنا باشد.
شخصيت سخنران و رفتار او تاثير در موفقيت يا عدم موفقيت سخنراني
محتوا تابع مناسبت است.
وضع روحي - عاطفي، احساسي مخاطب در اين نوع ارائه عامل مهمي است (شرايط زمانی و مکانی)
خصوصيات تدريس (ارائه تعليمی)
معمولاً از امکانات شنيداري و ديداري ساده استفاده مي شود.
هدف اصلي آموزش
ارائه کننده بايد شيوه تدريس را بداند.
بر اساس يک طرح درس مشخص
معمولاً مخاطبين اطلاع چنداني از موضوع ندارند.
مخاطبين موظف به رعايت آداب خاصي هستند.
مخاطبين ملزم به دريافت هستند.
کسب اطمينان از انجام فراروند دريافت و درک بسيار مهم است.
حتماً بايد با کنترل کيفي و کمي دقيق انجام شود.
مخاطبين از نظر دانش و آگاهي در موضوع ارائه، معمولاً هم سطح و زير سطح ارائه کننده هستند.